Płyty fleksograficzne Toyobo, a strategia zrównoważonego rozwoju

Płyty fleksograficzne Toyobo, a strategia zrównoważonego rozwoju

zrównoważony rozwój we fleksografii

Aztec Label, brytyjski producent szerokiej gamy samoprzylepnych etykiet i metek, zainwestował w technologię wodną w oparciu o płyty fleksograficzne TOYOBO. Tym samym drukarnia wzmocniła strategię firmy na rzecz zrównoważonego rozwoju.

Dyrektor zarządzający Aztec Label, Colin Le Gresley, powiedział: „Jasne jest, że pomimo obecnego skupienia się na pandemii koronawirusa program ochrony środowiska jest nadal w centrum uwagi wielu właścicieli marek i ich konsumentów. Eliminując rozpuszczalniki z naszego procesu produkcji matryc drukowych siedem lat temu, podjęliśmy milowy krok aby zminimalizować wpływ naszej działalności na środowisko. Nasza najnowsza inwestycja w technologię wodno-wymywalnych płyt TOYOBO znacząca poprawiła wydajność procesu obróbki i jakość  w stosunku do polimerów, których używaliśmy dotychczas. Płyty fleksograficzne TOYOBO są łatwe w obróbce i użyciu, co zapewnia nam znaczne ograniczenie przestojów w produkcji. Ograniczyliśmy do minimum ilość chemicznych ścieków. Można śmiało powiedzieć, że rozwiązanie oparte o wodę spełnia potrzeby naszej firmy, klientów i środowiska. Dodatkowo zmywalne wodą płyty fleksograficzne można przygotować w ciągu zaledwie 45 minut, co czyni z rozwiązanie jeszcze bardziej opłacalnym i wydajnym.”

Dowiedz się więcej podczas indywidualnej konsultacji

Shaun Stevens, dyrektor firmy Evolve Solutions, która jest dystrybutorem technologii wodno-wymywalnej płyt TOYOBO w Wielkiej Brytanii, tak komentuje proces inwestycyjny: „Z przyjemnością współpracowaliśmy zespołem Aztec Label w celu wdrożenia naszej technologii. Ponieważ wiele drukarni opakowań w Wielkiej Brytanii poszukuje rozwiązań  „Net Zero”, jako celu w zakresie emisji dwutlenku węgla, kluczowe staje się poszukiwanie najlepszej alternatywy dla rozpuszczalników wszędzie tam, gdzie to tylko możliwe. Oczywiście, przy obecnej sytuacji COVID-19, która również powoduje duże podwyżki cen etanolu, wykorzystywanie płyty fleksograficzne wodno-wymywalne  jest również wyjątkowo opłacalne. W zakresie emisji CO2 i ograniczenia do minimum odpadów produkcyjnych płyty TOYOBO nie mają sobie równych.

Płyty fleksograficzne Toyobo – oryginalny tekst: https://www.labelandnarrowweb.com/contents/view_breaking-news/2020-06-10/aztec-label-enhances-sustainability-efforts-with-toyobo-flexo-plates/12042

Dowiedz się więcej podczas indywidualnej konsultacji