Etykiety od Novacode

Spółka Novacode powstała w 2014 roku na skutek reorganizacji działającej od 2004 roku drukarni fleksograficznej. Firma jest uznanym na rynku producentem etykiet samoprzylepnych, przywieszek, biletów, taśm termotransferowych oraz dostawcą dla wielu branż, m.in. motoryzacyjnej, elektronicznej, logistycznej, chemicznej, spożywczej, ogrodniczej, kosmetycznej i wielu innych sektorów przemysłu.

Novacode – siedziba odNova.

Nowoczesny park maszynowy Novacode to cztery w pełni kompatybilne maszyny fleksograficzne Mark Andy (w technologii farb UV) drukujące do 10 kolorów z możliwością łączenia z wieloma technikami zdobień etykiet (poddruk do 4 kolorów, laminowanie, cold-stamping, tłoczenie), 2 stacje sitodrukowe, maszyny sztancujące i konfekcjonujące oraz wiele innych urządzeń pomocniczych. Produkcję wspiera rozbudowany dział graficzny.

Nowoczesny park maszynowy Novacode.

Novacode działa w oparciu o Zintegrowany System Zarządzania Jakością ISO 9001:2015. Oznacza to, że proces produkcyjny oparty jest na pełnej identyfikacji surowców oraz wyborów gotowych, a weryfikacja jakościowa odbywa się na każdym etapie procesu produkcyjnego. Firma szczególnie dba o jakość swoich produktów i najwyższy poziom obsługi Klientów.

„Od samego początku istnienia staramy się podchodzić do klienta kompleksowo, stąd w naszej ofercie oprócz standardowych etykiet z nadrukiem znaleźć można również taśmy TTR, drukarki kodów kreskowych, aplikatory do automatyzowania linii produkcyjnych u klienta. Zajmujemy się również produkcją bardzo wyspecjalizowanych rozwiązań jak panele frontowe, klawiatury membranowe. Nasz park maszynowy z roku na rok się powiększa, dlatego też w tym roku kończymy etap rozbudowy hali produkcyjnej, magazynu i biurowca.”  – mówi Łukasz Trokowski, Kierownik Produkcji Novacode.

Łukasz Trokowski i Sławomir Kudliński, zastępca kierownika produkcji.

Rozwój technologii produkcji oparty o automatyzację procesów jest wyznacznikiem poszukiwania innowacyjnych i efektywnych rozwiązań w Novacode. Zaangażowanie zespołu w mycie polimerów było dużym wyzwaniem dla drukarni. Usprawnienie procesu było oczywistą potrzebą, na którą odpowiednim, spełniającym potrzeby  rozwiązaniem były produkowane przez Print Systems urządzenia myjące QUICKER.

„Nasza firma zawsze stawiała na automatyzację procesu i stąd naturalne dla nas było szukanie rozwiązania do mycia płyt do polimerów, które w zasadzie będzie bez obsługowe. Większość rozwiązań polegała na pracy operatora i pojedynczym wkładaniu płyt do myjki, lub ewentualnie na pasie roboczym, który w przypadku większej liczby płyt zajmował dużo miejsca. Podajnik do myjki polimerowej wydał nam się idealnym rozwiązaniem nawiązującym do naszej myśli o automatyzacji, przyspieszaniu procesu i ciągłym polepszaniu warunków pracy naszego zespołu.” – Łukasz Trokowski.

Piotr Buchner z Print Systems i Łukasz Trokowski

Novacode zdecydował o zakupie myjki QUICKER C66 do polimerów z automatycznym podajnikiem AF18 oraz myjkę do części maszyn QUICKER HP90. Na efekty uruchomienia maszyn i automatyzacji procesów nie trzeba było długo czekać.

„Już po kilku miesiącach działania widzimy znaczne przyspieszenie procesu mycia, oraz większą dokładność w rezultatach mycia polimerów i części maszyn. Skuteczność mycia maszynowego i automatyzacja procesów ma ogromny wpływ na jakość produkowanych przez nas etykiet. Wybraliśmy firmę Print Systems ze względu na jakość serwisu i na innowacyjne rozwiązania, którymi wyróżniają się na rynku. Dodam , że się nie zawiedliśmy i współpraca przebiega wzorowo.” – Łukasz Trokowski.

Dziękujemy za zaufanie. Zespół Print Systems.