Dedykowana chemia czyszcząca do druku flekso

Dedykowana chemia czyszcząca do druku flekso

A co kiedy stosowana w drukarni specjalistyczna chemia czyszcząca do mycia wałków aniloksowych, polimerów lub części maszyn drukujących nie spełnia oczekiwań? Jest nieskuteczna, nie domywa dokładnie powierzchni, zużycie środków jest bardzo duże, a  efekty mycia bardzo niskie? Czy jest możliwe aby dopasować skład chemii do indywidualnych wymagań drukarni, aby zapewnić maksymalne efekty mycia w wykorzystywanych do tej pory urządzeniach?

Dedykowana chemia czyszcząca – w poszukiwaniu najlepszych rozwiązań

Indywidualne potrzeby klienta są dla Print Systems priorytetem. Podejmujemy się tworzenia specjalnych receptur specjalistycznej chemii, które pozwolą na skuteczne i efektywne mycie zarówno maszynowe jak i ręczne.

Ostatnio zostaliśmy poproszeni przez jedną z największych drukarń etykietowych o pomoc w dostosowaniu odpowiednich środków chemicznych dla mycia aniloksów, osprzętu drukarskiego w myjce, części maszyn drukujących zabrudzonych stosowanymi w drukarni farbami fleksograficznymi.

Celem naszych działań z Klientem było dostosowanie środków chemicznych QUICKER z porfolio Print Systems, które zastąpiłyby dotychczas stosowane, a w przypadku tych, których nie ma w standardowej ofercie – stworzenie nowych, oryginalnych receptur.

Po rozmowach definiujących problem i analizach techniczno – chemicznych Doradca Techniczny Print Systems zaproponował chemię dedykowaną pod poszczególne maszyny z naszego katalogu produktowego. Aby sprostać wymaganiom klienta, w międzyczasie, w laboratorium chemicznym prowadzone były prace nad nowymi recepturami.

Doradca Techniczny Print Systems umówił się na testy u Klienta aby sprawdzić działanie środków chemicznych bezpośrednio w drukarni. Przy pierwszej wizycie testowaliśmy chemię ze standardowej oferty. Prace nad nowymi produktami były w toku i zaplanowane na kolejne testy. Do całego procesu został zaangażowany Klient – poprosiliśmy o przygotowanie maszyn pod zalanie środkami, a z naszej strony zespół logistyczny, tak aby w dniu testów wszystkie preparaty były na miejscu u Klienta. Stronę Print Systems reprezentował Doradca Techniczny oraz Product Manager marki QUICKER. Zależało nam na tym, aby testy zostały poprawnie przeprowadzone, stąd bezpośrednia weryfikacja każdego z etapów procesu.

Przed rozpoczęciem testów sprawdzone zostało przygotowanie maszyn pod kątem czystości – braku płynów. Przeprowadzone zostały rozmowy z operatorami aby zapoznać się z dotychczasowym procesem i stosowanym wyborem oprogramowania. Po wstępnych analizach przyszła kolej na działanie – wlanie płynów do zbiorników, włożenie części do myjki i uruchomienie standardowego programu mycia. Obserwowaliśmy działanie maszyny podczas pracy. Jeżeli było to konieczne weryfikowaliśmy temperaturę mycia, na bieżąco spisując uwagi o zaobserwowanych nieprawidłowościach. Po pierwszym cyklu mycia efekty nie były do końca dla nas zadowalające i szukaliśmy przyczyn niedomycia. Udział naszego Doradcy Technicznego okazał się niezbędny – dzięki bogatemu doświadczeniu potrafił wyszukać niuanse, które miały bezpośredni wpływ na brak satysfakcjonujących efektów. Czasami parametry stosowanego programu mycia są nieodpowiednie lub maszyna nie działa poprawnie.

Dedykowana chemia czyszcząca – zanim potwierdzimy jej działanie  przeprowadzamy kilka procesów mycia z wykorzystaniem różnych kombinacji czasów, temperatur i czynności, tak aby mieć pewność, że wykorzystywany przez nas detergent działa przy konkretnych ustawieniach maszyny. Służymy pomocą,  wsparciem, szkoleniem. Pierwsze testy przeszły pomyślnie. Po omówieniu ich efektów ustaliliśmy kolejny termin na weryfikację nowych oryginalnych receptur przygotowanych dla Klienta.

środki chemiczne dla fleksografii

Po przeprowadzeniu wstępnych testów laboratoryjnych i wyborze preparatu, który doskonale działał na używane w drukarni farby, przygotowana została partia chemii do testów maszynowych. Umówiliśmy się z Klientem na próby. Tutaj proces u Klienta był analogiczny do pierwszego, pod bacznym nadzorem przedstawiciela naszej firmy. Testy zakończyły się pomyślnie. Dedykowana chemia czyszcząca działa! Nowe, opracowane podczas kilku prób receptury okazały się skuteczne.