Kiedy czas, koszty i jakość mają znaczenie!

flexo plate cleaner, perač klišea nakon štampe, myjka do płyt polimerowych

Urządzenie do mycia polimerów po druku QUICKER C66 – ostatnia nasza instalacja miała miejsce w Serbii.  Firma SPEKTAR została założona w 1985 roku, a jej podstawową działalnością jest produkcja wielowarstwowych poliamidowych osłonek do wędlin oraz wysoko barierowych folii i worków termokurczliwych, które są stosowane w przemyśle spożywczym do pakowania mięsa oraz produktów mlecznych.

Firma jest otwarta na nowe technologie w produkcji. Chętnie inwestuje w nowe urządzenia oraz stawia na najwyższej jakości surowce. Klienci cenią sobie zarówno funkcjonalne, jak i estetyczne walory gotowych produktów do pakowania świeżego, przetworzonego i gotowanego mięsa oraz serów fermentowanych i dojrzewających.

Jakość produkcji jest regularnie kontrolowana w zgodzie z normami ISO 9001 i ISO 14001. Zgodność produkowanych opakowań z wymaganiami żywnościowymi kontrolowana jest w renomowanych i cieszących się uznaniem akredytowanych laboratoriach w Serbii oraz zagranicą.

Jakość, precyzja i szybkość obsługi zleceń to najlepsze z możliwych referencji firmy SPEKTAR jako rzetelnego dostawcy opakowań giętkich, które cenią zarówno krajowi jak i zagraniczni odbiorcy.

Firma zmagała się z dużym problemem wciąganych matryc do wykorzystywanej dotychczas maszyny AGI. Wpływało to negatywnie na czas realizacji zleceń, a często prowadziło do uszkodzeń matrycy drukowej. To wiązało się z dużymi kosztami przygotowania nowej płyty do wznowienia produkcji.

Przedstawiciele SPEKTAR uczestniczyli w pokazie urządzenia QUICKER C66 na zaproszenie naszego serbskiego dystrybutora, firmy GOLDENGRAFIKA doo. Podczas prezentacji testowali własne matryce zabrudzone różnymi typami farbami, które ze sobą przywieźli. Na co dzień używają w druku farb UV, solventowych i wodnych. Testy przekonały ich, że proces mycia matryc drukowych w urządzeniu QUICKER jest szybszy przy zachowaniu wysokiej jakości bez względu na to, jaka farba była użyta na płycie. Kluczowe znaczenie miał dla naszego klienta sposób prowadzenia płyty na specjalnym pasie podczas mycia, który zabezpiecza przed wpadaniem w maszynę mytej matrycy. Pomyślne testy, skuteczność mycia, niezawodności i bezpieczeństwo przesądziły o inwestycji w nowe urządzenie do mycia polimerów  QUICKER C66. Instalację maszyny oraz szkolenie personelu z obsługi przeprowadził nasz przedstawiciel na Bałkany – Ladislav Kubik.

instalacja urzadzenia do mycia polimerów

Gratulujemy i życzymy sukcesów!

Zespół Print Systems.