Pomiar aniloksów – nowy produkt AniCAM HD™

Pomiar aniloksów – nowy produkt AniCAM HD™

mikroskop poligraficzny, AniCAM HD, anilox measurement

Print Systems jest dystrybutorem mikroskopów inspekcyjnych AniCAM do pomiarów i kontroli aniloksów, wklęsłodruku oraz płyt fotopolimerowych. Twórca i producent urządzeń z oprogramowaniem, Troika Systems Ltd wprowadził właśnie na rynek najnowszą wersję swojego flagowego produktu – AniCAM HD ™.

Pomiar aniloksów

AniCAM HD™ z PIXELOC ™ jest nowością w branży produktów do dokładnych pomiarów aniloksów, które są oferowane przez Troika Systems. W nowym AniCAM HD™ unowocześniono technologię skanowania w celu poprawy komfortu pracy użytkownika. Większa prędkość skanowania, automatyzacja funkcji zależnych od użytkownika i zwiększenie interoperacyjności pozwala AniCAM HD™ sprostać rosnącym wymaganiom łatwości i dokładności pomiarów.

Celem firmy Troika jest bycie standardem w pomiarach aniloksów. Firma ściśle współpracuje z wiodącymi organizacjami naukowymi / badawczymi, dużymi organizacjami drukarskimi i producentami aniloksów, dzięki czemu można mieć pewność, że AniCAM HD™ spełnia, a nawet przewyższa  potrzeby biznesowe każdej drukarni fleksograficznej.
Ulepszenia w stosunku do poprzednich wersji AniCAM i HD różnią się w 7 głównych obszarach:

  1. technologia PIXELOC™AniCAM HD
  2. sensor obrazu HD
  3. informacja zwrotna dla użytkownika poprzez wyświetlacz LED
  4. wskaźnik stanu naładowania baterii
  5. ulepszona ergonomiczna konstrukcja
  6. większa prędkość skanowania
  7. nowy system oświetlenia.

Co to jest PIXELOC™?

PIXELOC™ jest znakiem towarowym  systemu pozycjonowania z zamkniętą pętlą sprzężenia zwrotnego AniCAM HD™ firmy Troika Systems. Dla wszystkich systemów pomiarowych ważne jest, aby wiedzieć, że po zakończeniu pomiaru dane są oparte na ruchu od znanego punktu danych. Ze względu na rozdzielczość AniCAM, nigdy nie stanowiło to problemu. Producent zauważył, że wzmocnienie tego aspektu AniCAM pozwoliłoby firmie Troika na ściślejsze dopasowanie pomiarów, „interoperacyjność” i wymagające geometrie komórek.

Tradycyjnie używano silnika krokowego, który był w stanie napędzać mechanikę V7 AniCAM  HD w krokach co 1um. AniCAM HD™ z PIXELOC ™ wykorzystuje system sprzężenia zwrotnego w zamkniętej pętli, który mierzy w krokach co 0,25um, co zapewnia, że podczas wykonywania pomiarów jesteśmy w stanie uchwycić każdy szczegół. Pomiar aniloksów dzięki tej opatentowanej technologii oznacza, że każdy AniCAM HD™ jest identyczny i można na nim polegać w celu uzyskania spójnych wyników rok do roku. PIXELOC™ jest dostępny tylko w nowym AniCAM HD™.

Urządzenia już wkrótce będą dostępne o ofercie Print Systems.Sprawdź naszą ofertę

oferta 360 printsystems

Zobacz nasze wsparcie

Ostatnie wpisy

Mark Andy LP3000

Mark Andy LP3000 – używana maszyna wąsko-wstęgowa do druku flekso... Więcej


Kiedy czas, koszty i jakość mają znaczenie!

Urządzenie do mycia polimerów po druku QUICKER C66 – ostatnia nas... Więcej


Płyta wodna Toyobo podbija Weronę!

L’Etichetta SaS  to włoska drukarnia z Werony specjalizująca się w prod... Więcej