Projekt etykiety drukarni Etyflex zdobywa Złotego Gryfa 2020!

matryca Toyobo

„Złoty Gryf”, nagroda za najlepszy pod względem technicznym i jakościowym produkt poligraficzny, to wyjątkowe odznaczenie w świecie drukarskim. Przyznawany w 9 kategoriach, stanowi wyróżnienie dla największych specjalistów w Polsce. W ostatniej edycji, w kategorii „etykiety” zwyciężyła Etyfleksówka drukarni Etyflex. Doskonały efekt wizualny etykiety „Etyfleksówki” został osiągnięty dzięki  wykorzystaniu w druku polimerów QZ firmy Toyobo.

Nagrodzona „Etyfleksówka” to etykieta dla prestiżowej nalewki wiśniowej stanowiącej nietuzinkowy prezent dla klientów firmy Etyflex. Nie byłoby w tym nic szczególnego, gdyby nie fakt, że do produkcji etykiety wykorzystane zostały niecodzienne uszlachetnienia i farby, do nałożenia których posłużyły polimery Toyobo.

Etykieta wykonana została na przezroczystej folii polipropylenowej. Do druku wykorzystano szeroki wachlarz barw i uszlachetnień, by podkreślić okolicznościowy charakter prezentu.

Złoty pantone oraz biały sitodruk skomponowano ze złotym cold stampingiem na nawet najdrobniejszych elementach – bez ubytku na jakości. Detal bowiem w „mozaikowym” projekcie sowy stał się jednym z głównych priorytetów, któremu zdecydowanie podołały matryce QZ. Lakier błyszczący, a zwłaszcza lakier puchnący sprawiają, że cała etykieta nabiera niepowtarzalnego charakteru.

Użyte polimery QZ firmy Toyobo, farby oraz uszlachetnienia sprawiają, że odbiór projektu wykracza poza standardowe ramy jednego zmysłu. Etyfleksówka już przy pierwszym kontakcie wzrokowym dowodzi o swojej wyjątkowości i prestiżowym charakterze.

Bardzo nas cieszą sukcesy naszych Klientów. Serdecznie gratulujemy!

Zespół Print Systems