Automatyczny podajnik do matryc QUICKER AF

automatyczne mycie płyt polimerowych, carica lastre automatico

Czy wiesz, ile czasu spędzają Twoi pracownicy na mniej wartościowej pracy jaką jest wsuwanie brudnych po druku matryc do myjki? Prawdopodobnie nie, bo nikt tego nie liczy. My policzyliśmy i w dalszej części tego materiału dowiesz się co z tego wynika i powiemy ci, co można z tą wiedzą zrobić.

Automatyczny podajnik do matryc – tu się dzieją innowacje

Minął zaledwie rok od rozpoczęcia, przez naszą firmę Print Systems, produkcji nowoczesnych urządzeń do mycia płyt flekso i typo po druku, a  już wprowadzamy na rynek, rewolucyjny w zamyśle i niezawodny w działaniu, automatyczny podajnik do matryc QUICKER AF. To innowacyjne urządzenie jest zsynchronizowane i kompatybilne z każdym modelem naszej myjki QUICKER C. Razem działają jak półautomatyczna myjnia, która zdecydowanie redukuje całkowite koszty procesu podawania oraz mycia matryc drukowych.

Podajnik do matryc – jak to działa?

Takie rozwiązanie pozwala na jednorazowy załadunek do 25 matryc, każda w osobnej kasecie. Po podłączeniu podajnika do myjki, następuje automatyczna synchronizacja obu maszyn. Jeden przycisk START na podajniku uruchamia cały proces. Podajnik automatycznie wykrywa, w której kasecie znajduje się matryca. Po jej zlokalizowaniu kaseta zatrzymuje się na poziomie stołu podawczego, a matryca zostaje wsunięta w myjkę. Proces powtarza się automatycznie, aż do opróżnienia wszystkich 25 kaset podajnika. Efektem są idealnie umyte, suche i gotowe do ponownego użycia matryce. Rola operatora ogranicza się wyłącznie do załadunku i uruchomienia procesu przyciskiem START.

Policzalne korzyści

Według badań przeprowadzonych wśród naszych klientów, średnia drukarnia mająca 4 maszyny drukujące, ma do umycia 320 matryc dziennie. Łatwo policzyć, że roczny czas poświęcony temu tak mało produktywnemu zajęciu jakim jest czekanie, aby móc wsunąć kolejną matrycę do myjki, to 600 godzin. To aż 4 miesiące pracy jednego pracownika. Przy użyciu automatycznego podajnika QUICKER AF redukujemy ten czas o 90%. Jakie korzyści to rozwiązanie generuje? Wystarczy pomnożyć (600 h x 90% x koszt pracodawcy za 1 h pracy operatora)  Średnio jest to około 20 000 PLN, oszczędności rocznie. Ograniczenie kosztów pracy w skali roku jest więc znaczące.

mycie matryc drukowych

Drugim aspektem przemawiającym na korzyść automatyzacji procesu podawania i mycia płyt jest wydłużenie ich żywotności. Ciężko to przeliczyć na pieniądze, ale wiemy, że ten aspekt jest również ważny dla wielu drukarni. W naszych myjkach gwarantujemy, że żadna matryca (nawet najbardziej wygięta) nie wpadnie do zbiornika pod sekcją myjącą.

 

Podsumowując, myjka QUICKER C66 z automatycznym podajnikiem QUICKER AF to bezpieczne dla matryc i oszczędne dla firmy rozwiązanie.

Zachęcamy do kontaktu z nami. Chętnie poznamy Państwa oczekiwania. Jeśli do końca nie macie ich sprecyzowanych, nie szkodzi. W trakcie rozmowy zrobimy to wspólnie.

Dariusz Szymendera

CEO PrintSystems

Sprawdź naszą aktualną ofertę myjek

myjki do płyt, anikosówi częsci maszyn