Laser CtP do zadań specjalnych

Firma KiMM jest producentem narzędzi do uszlachetniania druku metodą hot stamping’u oraz różnego rodzaju tłoczeń. Główny trzon działalności stanowią grawerowane matryce mosiężne i tłoczniki fotopolimerowe. Ofertę uzupełniają zestawy do tłoczenia znaków Braille’a oraz polimery do druku typu suchy offset czy letterpress. Produkty firmy wykorzystywane są głównie do wytwarzania opakowań klasy premium w branżach kosmetycznej, spożywczej, alkoholowej, farmaceutycznej itp.

Firma KiMM powstała w 2005 roku i na przestrzeni lat przeszła kilka modernizacji parku maszynowego, aby w 2019 ostatecznie zrealizować inwestycję w laser CtP. Wraz z rozwojem firmy i  zmianą jej lokalizacji kłopotliwe, bardzo czasochłonne i kosztowne stało się dalsze korzystanie z zewnętrznych naświetlarni.

Decyzja o przejściu na technologię CtP była spowodowana poszukiwaniem rozwiązań, które uniezależnią naszą firmę od zewnętrznych dostawców i pozwolą nam w pełni kontrolować proces produkcji naszych matryc polimerowych. W odpowiedzi na potrzeby rynku, chcieliśmy maksymalnie skrócić czas realizacji zleceń, jednocześnie, nie tracąc nic a nawet osiągając lepszą jakość produktów. Nie bez znaczenia była także możliwość wyeliminowania kosztów związanych z odbiorem klisz analogowych.   Przy wyborze urządzenia kierowaliśmy się również kwestiami ograniczenia wpływu procesu naświetlania na środowisko oraz zapewnienia bezpiecznego miejsca pracy dla operatora. Oferta przedstawiona przez Print Systems spełniała nasze oczekiwania. Relacja ceny do jakości urządzenia oraz dotychczasowe doświadczenia we współpracy ostatecznie przesądziły o wyborze urządzenia i dostawcy. ” – powiedział Maciej Mazek, właściciel firmy KiMM.

 

Kimm_Laser CTP
Na zdjęciu od prawej: Pan Maciej Mazek, właściciel firmy KiMM i doradca techniczny Print Systems – Piotr Buchner.

Po wnikliwej analizie potrzeb, Print Systems zaproponował urządzenie Laser Amsky Aura 600S, który pozwala na bardzo wysoką precyzję grawerowania dzięki rozdzielczości 4000 dpi. Urządzenie posiada 32 kanałowe źródło światła. Proces jest realizowany poprzez rotujący bęben, a płyta jest zapięta ze stabilizacją pod ciśnieniem. Ponadto oferta obejmowała pełne wsparcie dotyczące zaplanowania optymalnego pomieszczenia pod urządzenie wraz z wytycznymi do przebudowy. Oczekiwaniem klienta było zapewnienie szybko reagującego serwisu i, co ważne, serwisu na miejscu w siedzibie firmy. Maszyna jest objęta serwisem gwarancyjnym i pogwarancyjnym, a doradca techniczny, zgodnie ze standardem obsługi w Print Systems, jest do stałej dyspozycji Klienta.

laser_amsky

Na efekty inwestycji w laser CtP Aura AMSKY nie trzeba było długo czekać. Po kilku miesiącach działania w oparciu o własne urządzenie CtP udało się w firmie KiMM skrócić czas przygotowania płyty o ok. 40%. Koszty produkcji zmniejszyły się o koszt usług zewnętrznych i transport. Wysoka jakość jest teraz osiągalna i powtarzalna oraz w pełni kontrolowana przez właściciela. W odpowiednim momencie udaje się  eliminować nawet drobne błędy nie wydłużając czas realizacji zleceń. Wprowadzenie technologii CtP spowodowało wzrost liczby klientów, ponieważ firma może realizować najbardziej wymagające projekty.

Życzymy POWODZENIA!

Zespół Print Systems