Włoskie drukarnie opakowań inwestują w systemy pomiaru i kontroli jakości druku.

Włoskie drukarnie opakowań inwestują w systemy pomiaru i kontroli jakości druku.

Microscopio a scansione 3D Troika, pomiar aniloksów

SIT Group to jeden z europejskich liderów produkujących opakowania elastyczne. Drukuje w technologii fleksograficznej na szerokiej wstędze oraz  rotograwiurze. Inwestycja w urządzenie pomiarowe Troika ANICAM ma na celu zwiększenie kontroli i wydajności linii produkcyjnej aby dostarczać najwyższej jakości wydruki i certyfikować wykonane prace.

Od około ośmiu miesięcy używamy mikroskopu Troika ANICAM 3D do monitorowania i oceny grawerowania cylindrów do druku.  Wcześniej, podczas kilku prezentacji zorganizowanych przez firmę Print Systems, mieliśmy możliwość testowania tego urządzenia. Dzięki Troika ANICAM jesteśmy w stanie spełnić wysokie oczekiwania wobec naszych cylindrów rotograwiurowych i dokładnie ocenić cylindry grawerowane u dostawców zewnętrznych bez ryzyka przerywania drukowania z powodu nieodpowiedniej ich pojemności. Ponadto, zautomatyzowane ustawienia i ogniskowa mikroskopu 3D ANICAM Troika minimalizują ludzki błąd pomiaru i sprawiają, że zmierzone dane są bardzo obiektywne i porównywalne.” – powiedział Simone Rinaldi, Engraving Plant Faetano Manager.

6cacc081-0853-4d03-9b38-8785ce423a04-original
Na zdjęciu od prawej: Simone Rinaldi, Engraving Plant Faetano Manager, Natalia Janikowska, Doradca techniczny, Print Systems i Kamil Cołoś, Doradca techniczny, Print Systems.

 

Troika AniCAM – Dowiedz się więcej

Mikroskopy poligraficzne Troika umożliwiają precyzyjny pomiar  form drukowych fleksograficznych i typograficznych, sleevów oraz elastomerów. Doskonale sprawdzają się w ocenie stanu zużycia aniloksów i walców roto, jakości przedruków i negatywów.

SitItalia_AniCam
Na zdjęciu od prawej: Michele Modena Szef Działu Kolorystyki i Natalia Janikowska, Print Systems.

 

Mikroskopy Troika odpowiadają wysokim oczekiwaniom drukarni opakowań w zakresie bardzo dokładnych, niezależnych od operatora, niezawodnych pomiarów i raportowania, co skutecznie wspiera procesy zarządzania drukiem. Już po kilku tygodniach wykorzystywania urządzeń potwierdzają się wymierne oszczędności. Dokładna  wiedza o stanie aniloksów i wałków rastrowych, płyt fleksograficznych i cylindrów do rotograwiury oraz możliwości zarządzania prowadzą do  wzrostu efektywności, redukcji odpadów podczas uruchamiania produkcji, a także wyższej i powtarzalnej jakości druku.

Print Systems jest oficjalnym dystrybutorem systemów kontroli i zarządzania firmy Troika Systems Ltd. na rynku polskim, włoskim oraz na Bałkanach