Print Systems dostawcą system pomiarowego Troika AniCam 3D dla Zespołu Wsparcia Technicznego Sun Chemical

Print Systems dostawcą system pomiarowego Troika AniCam 3D dla Zespołu Wsparcia Technicznego Sun Chemical

pomiar walców rastrowych

Firma Sun Chemical zainwestowała w kompletny zestaw Troika AniCam 3D do zarządzania oraz kontroli aniloksów i cylindrów rotograwiurowych. Zdaniem Tomasza Dobrowolskiego, Business Director Liquid Inks w Sun Chemical Polska, wybór urządzania AniCam Troika nie był przypadkowy – „Od wielu lat Sun Chemical w myśl zobowiązań: Jakość – Serwis – Innowacja wspiera klientów nie tylko w obszarach przygotowania farb ale również w optymalizacji procesów produkcyjnych związanych z drukiem. Przykładem mogą być projekty związane właśnie z aniloksami.  Dzięki wykorzystaniu kamery AniCam mamy możliwość weryfikacji narzędzi drukujących w drukarni, sprawdzając  ich stan techniczny, stopień zabrudzenia, zweryfikować specyfikację aniloks oraz dokonać właściwego skatalogowania narzędzi drukujących.”

Sun Chemical oferuje klientom kompleksowe doradztwo techniczne, którego celem jest zapewnienie bieżącej obsługi, wszechstronnej pomocy oraz wsparcia ze strony laboratorium i techników. To właśnie Zespół Wsparcia Technicznego otrzymał najnowocześniejsze i najbardziej precyzyjne narzędzie do pomiaru pojemności aniloksów oraz cylindrów roto – Troika AniCAM 3D. Docelowo urządzenie będzie doposażone również  w opcję  inspekcji i pomiaru płyt fleksograficznych w technologii 3D.  Urządzenie Troika AniCAM poszerzy zakres wsparcia technicznego oraz usług dodatkowych polegających na optymalizacji i standaryzacji procesów produkcyjnych w obszarach mieszali farb oraz druku.  Wykorzystanie urządzenia AniCAM 3D oraz dedykowanego oprogramowania w przypadku drukarni fleksograficznych i rotograwiurowych jest gwarancją profesjonalnego wsparcia technicznego. Daje to możliwość szybkiego reagowania we wszystkich sytuacjach problematycznych i reklamacyjnych ponieważ AniCAM pozwala w kilku krokach odnaleźć sedno problemów związanych z jakością w druku.  Regularna kontrola aniloksów, form drukowych czy  cylindrów rotograwiurowych jest w tym przypadku kluczem do sukcesu. Zastosowanie urządzania pozwala również na optymalizację kosztów druku, zmniejszenie czasu postojów i przygotowania do druku.

„Firma Print Systems okazała się w pełni profesjonalnym partnerem już na etapie analizy naszych potrzeb technicznych, oferując najbardziej optymalną konfigurację kamery na szkoleniu zespołu technicznego kończąc.” – powiedział Tomasz Dobrowolski, Business Director Liquid Inks w Sun Chemical Polska.

Print Systems jest dostawcą technologii fleksograficznej i typograficznej opartej o wodno-wymywane płyty japońskiej marki TOYOBO oraz wyłącznym dystrybutorem urządzeń pomiarowych Troika Systems w Polsce i we Włoszech. Na potrzeby realizacji tego projektu firma przeprowadziła serię szkoleń, a doradcy techniczni Print Systems oferują pełne wsparcie, aż do momentu osiągnięcia pełnych możliwości wykorzystania urządzenia w codziennej pracy techników Sun Chemical.

Sun Chemical jest największym na świecie producentem i dostawcą farb, pigmentów, materiałów poligraficznych oraz usług dedykowanych na rynki opakowań, wydawnictw, powłok, tworzyw sztucznych, kosmetyków oraz innych zastosowań przemysłowych.  Trzysta lokalizacji na całym świecie realizuje globalną strategię firmy działając na rzecz klientów. Sun Chemical Polska jest częścią japońskiego koncernu chemicznego DIC.Sprawdź naszą ofertę

oferta 360 printsystems

Zobacz nasze wsparcie

Ostatnie wpisy

Print Systems na targach Print4all w Mediolanie

Zapraszamy na nasze stoisko na targach Print4All 2022 w Mediolanie. Hal... Więcej


Oświadczenie

... Więcej


Magazynier części do maszyn

Miejsce pracy Poznań – Rokietnica Oferujemy pracę, której głównym celem... Więcej