Sun Chemical wybrał system pomiarowy Troika AniCam 3D

Sun Chemical wybrał system pomiarowy Troika AniCam 3D

Mikroskop poligraficzny 3D Troika AniCam

Sun Chemical jest największym na świecie producentem i dostawcą farb, pigmentów, materiałów poligraficznych oraz usług dedykowanych na rynki opakowań, wydawnictw, powłok, tworzyw sztucznych, kosmetyków i innych zastosowań przemysłowych. Trzysta lokalizacji na całym świecie realizuje globalną strategię firmy działając na rzecz klientów.

System pomiarowy Troika AniCam 3D

Sun Chemical jest częścią japońskiego koncernu chemicznego DIC i posiada rodowód sięgający 1818 roku.  Sun Chemical Polska stanowi część regionu CEE i działa od 1994 roku. Od 2003 roku główną siedzibą firmy jest nowoczesny zakład wraz z kompleksem biurowym w Markach pod Warszawą. Firma, skupiając się na ciągłym rozwoju technologicznym, kierunkuje swoje działania na zrozumienie i spełnienie rosnących wymagań klienta.

Laboratorium Sun Chemical działa w zakresie kontroli jakości i wystawiania certyfikatów,  dobierania nowych kolorów / projektowania – tworzenia standardu i wykonywania różnego rodzaju badań w zależności od końcowego zastosowania produktu. Do powyższych prac stosowane są specjalistyczne urządzenia pomiarowe, m.in. jak chromatograf, spektrofotometry lub spektrodensytometry.

Firma Sun Chemical postawiła również na doradztwo techniczne, którego celem jest zapewnienie kompleksowej obsługi, wszechstronnej pomocy oraz wsparcia ze strony laboratorium i techników. Technicy są do dyspozycji klientów w zależności od potrzeb i możliwości przez 24 godziny na dobę. Każdy z nich oprócz wiedzy produktowej ma doświadczenie w pracy w drukarniach. Oferują oni pomoc techniczną przy bieżących zleceniach, wprowadzają nowe produkty, przeprowadzają szkolenia w zakresie farb oraz technik druku.

To właśnie Zespół Wsparcia Technicznego otrzymał najnowocześniejsze i najbardziej precyzyjne narzędzie do pomiaru pojemności aniloksów oraz cylindrów roto w postaci urządzenia AniCAM 3D Troika. Docelowo urządzenie będzie doposażone również  w opcję  inspekcji i pomiaru płyt fleksograficznych w technologii 3D.  Urządzenie AniCAM poszerzy zakres wsparcia technicznego oraz usług dodatkowych polegających na optymalizacji i standaryzacji procesów produkcyjnych w obszarach mieszali farb oraz druku.  Wykorzystanie urządzenia AniCAM 3D oraz dedykowanego oprogramowania w przypadku drukarni fleksograficznych i rotograwiurowych jest, w ich przypadku, gwarancją kompleksowego wsparcia technicznego. Daje też możliwość szybkiego reagowania we wszystkich sytuacjach problematycznych i reklamacyjnych ponieważ AniCAM pozwala w kliku krokach odnaleźć sedno problemów z jakością w druku.  Regularna kontrola aniloksów, form drukowych czy  cylindrów rotograwiurowych jest w tym przypadku kluczem do sukcesu. Pozwala również na optymalizację kosztów druku, zmniejszenie czasu postojów i przygotowania do druku.

Firma Sun Chemical zdecydowała się na wybór kompletnego zestawu do zarządzania i kontroli aniloksów i cylindrów rotograwiurowych, w skład którego wchodzą:

  • Urządzenie AniCAM 3D Troika – precyzyjne (Certyfikaty: ISO 3290, AFBMA Standard 10, Din 5401), specjalistyczne urządzenie pomiarowe AniCAM 3D i PIIP HD. Umożliwia wykonywanie pełnych pomiarów form drukowych, fleksograficznych i typograficznych / suchy offset; sleevów; stanu zużycia aniloksów; jakości dostarczanych przez producenta aniloksów; płyt CtP z maską i negatywów CtF oraz walców rotograwiurowych.

System pomiarowy Troika AniCam 3D – do urządzenia wybrano oprogramowanie spełniające wymagania adekwatne do planowanych zastosowań przez Sun Chemical:

  • Anilox QC Application – służy do kontroli i do analizy zużycia aniloksów. Wykonuje pomiar pojemności kałamarzyków, głębokości kałamarzyków, liniatury. Wszystkie pomiary mogą być archiwizowane i przeglądane po ich wykonaniu.
  • Gravure QC Application – oprogramowanie dedykowane do inspekcji i pomiarów 3D cylindrów rotograwiurowych. AniCAM GCA pozwala na bieżącą kontrolę zużycia cylindrów oraz ocenę jakości ich wykonania przed założeniem ich na maszynę drukującą, umożliwiając pomiar objętości, głębokości, szerokości komórek, szerokości otwarcia i kanału, kątów oraz liniatury cylindrów.
  • Complex engravings – dodatek do oprogramowania umożliwiający pomiar niestandardowych grawerunków kałamarza, tj. otwarte, wydłużone, trihelikalne, APEX GTT itd.

Troika_AQC

  • AMS ∞ Anilox Management System (obsługujący nieograniczoną liczbę aniloksów): Pakiet oprogramowania do zarządzania całą bazą pomiarową aniloksów. Kompatybilne z aplikacją Anilox QC, pozwala użytkownikowi w każdej chwili zapoznać się ze stanem każdego walca rastrowego, pomagając poprawić czas przygotowania do druku, produktywność i zyskowność poprzez zmniejszenie konieczności regulacji farby.
  • MagneCAM Option zawiera podstawę oraz sprzęgła magnetyczne i wewnętrzny napęd umożliwiający mikroskopowi AniCAM dokonywania pomiarów pod kątem obrotu do 120 stopni wokół stalowych cylindrów rotograwiurowych lub stalowych aniloksów.

Troika AniCAM_MagneCALM z opcją pozycjonowania 120_Print Systems

  • The AniCAM X-Axis and Y-Axis Micro Adjuster – wbudowane w mikroskop akcesoria do mikro przesunięć w osiach X i Y pomocne przy przesuwania głowicy pomiarowej bez przenoszenia samego mikroskopu na cylindrze 10 mm (±5 mm).
  • AniCAM Certification Package (ACP)  jest jednym z najnowszych osiągnięć firmy Troika Systems; pozwala naszym klientom na automatyczną kalibrację i certyfikację systemu AniCAM Troika. Składa się z aplikacji zaprojektowanej tak, aby umożliwić klientowi przeprowadzenie podstawowych testów urządzenia, w tym testów mechanicznych, optycznych i elektronicznych oraz pełną kalibrację i certyfikację urządzenia, ułatwiając auto certyfikację i płytkę kalibracyjną z wbudowanymi kulami certyfikowanymi i siatką optyczną.
  • Certyfikacja ISO – proces samo-certyfikacji jest przeznaczony do corocznego wypełniania i jest specjalnie zaprojektowany w celu zmniejszenia kosztów i przestojów poprzez konieczność zwrotu urządzenia producentowi.

Print Systems jest wyłącznym dystrybutorem urządzeń pomiarowych Troika  Systems w Polsce i we Włoszech. Nasze doświadczenie w zakresie wdrażania rozwiązania gwarantuje pełną satysfakcję klienta. Na potrzeby tego projektu zrealizowaliśmy również serię szkoleń i jesteśmy w pełnej dyspozycji do momentu osiągnięcia pełnych możliwości wykorzystania urządzenia w codziennej pracy techników Sun Chemical.

Tomasz Dobrowolski | Business Director Liquid Inks w Sun Chemical Polska:

Wybór urządzania AniCam 3D Troika nie był przypadkiem. Od wielu lat Sun Chemical w myśl naszych zobowiązań: Jakość – Serwis – Innowacja wspiera klientów nie tylko w obszarach przygotowania farb ale również w optymalizacji procesów produkcyjnych związanych z drukiem. Przykładem mogą być projekty związane właśnie z aniloksami.  Dzięki wykorzystaniu kamery AniCam mamy możliwość weryfikacji narzędzi drukujących w drukarni, sprawdzając  ich stan techniczny, stopień zabrudzenia, zweryfikować specyfikację aniloks oraz dokonać właściwego skatalogowania narzędzi drukujących.

Firma Print Systems okazała się w pełni profesjonalnym partnerem już na etapie analizy naszych potrzeb technicznych, oferując najbardziej optymalną konfigurację kamery na szkoleniu zespołu technicznego kończąc.