Demetalizacja – transparentna rewolucja.

transparentne opakowanie do kawy

Czyli jak zachować metaliczny efekt i właściwości folii opakowaniowej pokazując produkt w środku.

Print Systems, wiodący dostawca technologii wytwarzania matryc fleksograficznych wprowadza na rynek nową usługę demetalizacji folii aluminiowej wykorzystywanej w produkcji opakowań. Metoda ta oparta jest o innowacyjną technologię SDF, która polega na usunięciu z folii metalizowanej warstwy aluminium (metalizy) o dowolnym kształcie aby uzyskać przezroczyste „okienko”. Kosztowny do tej pory nadruk złota i srebra na folii opakowaniowej został zastąpiony szybkim, niedrogim procesem, w którym powstają realne, metaliczne kolory z jednoczesnym pokazaniem produktu wewnątrz.

kawa_pl

Aby uzyskać folię miejscowo zdemetalizowaną wystarczy odpowiednio przygotować projekt opakowania, który będzie spełniał określone wymogi oraz delikatnie zmodyfikować proces druku, który ma neutralny wpływ na nasycenie barw, gęstość optyczną i nie zmienia właściwości fizyczno-chemicznych samych farb oraz folii.

lizaki_pl

Po zadruku folia trafia do Print Systems gdzie zostaje poddana specjalnej obróbce, której celem jest zdjęcie niepotrzebnej warstwy aluminium. Tak przygotowana folia może zostać poddana kolejnemu procesowi np.; laminacji.

Wykorzystanie demetalizacji pozwala na uatrakcyjnienie opakowań nadając produktom charakteru premium. Metaliczny połysk i transparentne „okienko” przyciąga uwagę konsumentów, pozwalając im zobaczyć, co znajduje się w opakowaniu przed otwarciem i skłania do podejmowaniu lepszych, bardziej świadomych decyzji zakupowych.

Transparentne opakowania znajdują się obecnie na top liście wielu producentów w tym firm spożywczych, które chcą podkreślić takie cechy produktu jak; świeżość, naturalność, smak zbliżony do domowego i najwyższą jakość. Zastosowanie technologii demetalizacji otwiera nowe możliwości kreacji graficznej opakowania opartej o walory autentyczności produktu i odpowiada rosnącym oczekiwaniom coraz bardziej wymagających klientów.

mieso_pl

Usługa demetalizacji wykonywana jest na zlecenie drukarni fleksograficznych, a  partnerzy Print Systems mogą bez dodatkowych nakładów inwestycyjnych poszerzyć zakres swojej oferty i dostarczać nowe, innowacyjne oraz bezpieczne opakowania do klientów końcowych.