“Raz a dobrze” – złota zasada zarządzania drukiem fleksograficznym

“Raz a dobrze” – złota zasada zarządzania drukiem fleksograficznym

urządzenie do pomiaru płyt, aniloksów i roto

Rozkwitający, rosnący i konkurencyjny — takimi określeniami opisują globalny rynek druku opakowań przedstawiciele Troika Systems Ltd. – producenta urządzeń Troika AniCam w wywiadzie dla amerykańskiego stowarzyszenia fleksografów FTA pod tytułem “Raz a dobrze – złota zasada zarządzania drukiem fleksograficznym”.

„Drukarnie opakowań aktywnie wspierają i zachęcają dostawców do zmian technologicznych, co motywuje Troikę do ulepszania i rozwijania oferty produktów do kontroli jakości z myślą o przyszłych korzyściach dla branży”, mówi właściciel firmy Phil Hall oraz Rebecca (Becci) Glendenning, odpowiedzialna za marketing.

„Tworzymy urządzenia kontrolno-pomiarowe Troika, żeby pomóc w zarządzaniu procesem druku, skrócić czas instalacji, przygotowania druku i ograniczyć zanieczyszczenie środowiska. W efekcie zwiększyć zyski i jakość końcowego produktu.”

Filozofia firmy Troika brzmi: „Dzięki zarządzaniu stanem aniloksów oraz jakością matryc możesz zaoszczędzić czas i skutecznie ograniczyć odpady”

Jak mówi Phil Hall – „Troika AniCam – produkty do zarządzania aniloksami i płytami flexo przeszły w ostatnim dziesięcioleciu ewolucję w kierunku powszechnie stosowanych narzędzi, które pozwalają osiągnąć niezawodność i dokładność tak bardzo pożądaną przez drukarnie fleksograficzne. Przy odpowiednim wsparciu technicznym i szkoleniowym, nasze urządzenia okazały się ważnym czynnikiem, który przyczynia się do wzrostu rentowności krajowych i globalnych drukarni/ konwerterów.”

Troika Systems, która niedawno obchodziła swoje 20 urodziny, została założona w 1996 roku, a  obecnie zatrudnia 16 pracowników. Firma projektuje, rozwija i produkuje precyzyjne mikroskopy 3D i 2D oraz systemy do zarządzania dla branży druku opakowań na całym świecie.

Firma dołączyła właśnie do grona stowarzyszenia FTA i planuje ekspansję na amerykańskim rynku. Swoje członkostwo chce wykorzystać na pogłębienie wiedzy i lepsze zrozumienie potrzeb branży fleksograficznej druku opakowań, aby lepiej wspierać amerykańskich drukarzy.  Zapytani o dalszą ewolucję i rozwój, odpowiadają: „Bez wątpienia wprowadzenie matematycznie udowodnionego standardu pomiaru objętości dla aniloksów, który został przebadany i uznany przez Swansea University (Welsh Centre for Printing and Coating), zastępuje stosowane do tej pory różne metody opracowane i stosowane w przeszłości przez 34 różnych producentów wałków rastrowych z całego świata.

Standaryzacja pomiaru aniloksów

„Standaryzacja pomiaru objętościowego to realne korzyści dla wielu drukarni, które poszukują narzędzi do lepszego zarządzania inwentarzem aniloksów. Produkty Troika są obecnie szeroko używane w  branży druku opakowań, od najmniejszych drukarni wąskowstęgowych po szerokowstęgowe i bardzo duże drukarnie  tektury falistej”, wyjaśniają Hell i Glendenning.

Zapytany o obecne oczekiwania w branży, Phil Hall wyjaśnia, „Mikroskopy Troika AniCam w pełni spełniają wymagania drukarni/konwerterów dotyczące bardzo dokładnych, niezależnych od operatora, niezawodnych pomiarów i raportowania w tej ważnej części zarządzania procesem druku. Firmy z branży druku naprawdę oszczędzają tysiące dolarów miesięcznie. Wszystko dzięki lepszej wiedzy o stanie swoich wałków rastrowych, płyt fleksograficznych i cylindrów do rotograwiury oraz dzięki zarządzaniu nimi.  To prowadzi to znacznego wzrostu efektywności i znaczącej redukcji odpadów podczas uruchamiania produkcji, a także większej pewność co do wysokiej jakości druku, czego doświadcza naszych 850 zadowolonych klientów.”

Troika AniCam

O Troika

Troika Systems Ltd., z siedzibą w Wielkiej Brytanii (Anglia), znajduje się przy 1 Blackworth Ct, Blackworth Industrial Estates, Highworth, Wiltshire, SN6 7NS. Firma Troika jest niekwestionowanym liderem w projektowaniu i rozwijaniu nowoczesnych systemów 3D do analizy, zarządzania i kontroli jakości dla poligrafii. Trojka projektuje i produkuje Troika AniCam mikroskopy skanujące 3D i systemy zarządzania AniCAM i SurfaceCAM oraz narzędzie Plate to Print HD do prostej i szybkiej analizy gotowych wydruków lub płyt flexo.