Skąd wiadomo czy aniloks należy tylko wyczyścić, czy zregenerować?

Skąd wiadomo czy aniloks należy tylko wyczyścić, czy zregenerować?

wałek rastrowy

anil1Na rynku istnieje kilka metod badania pomiaru zużycia aniloksów. Często spotykaną metodą jest badanie plamką farbową. Metoda ta polega na nałożeniu określonej ilości specjalnej farby na aniloks i po odciśnięciu śladu na podłożu, pomiarze tego pola.

Metoda ta jednak nie daje pewności, że odbiegający od normy transfer nie jest spowodowany zabrudzeniem i regeneracja wcale nie jest konieczna.

Inną metodą jest pomiar pojemności aniloksa za pomocą urządzenia inspekcyjnego, które wykonuje zdjęcie struktury komórek farbowych w wymiarze 3D. Tak wykonane zdjęcie idealnie pokazuje wszystkie kluczowe dla aniloksa parametry, takie jak progi komórek, głębokość, kształt komórki, pojemność w cm³/m².

Jeśli nie masz pewności co do jakości swoich wałków, możesz do nas je wysłać celem analizy ich kondycji. Jeśli po analizie stwierdzisz, że chcesz za naszym pośrednictwem je zregenerować, to badanie będzie bezpłatne. Jeśli jednak będziesz chciał skorzystać z usług innej firmy lub gdy okaże się, że aniloks wymaga tylko dogłębnego mycia, analiza będzie płatna. Zapytaj o wycenę!

Jeśli badanie pokaże, że aniloks jest faktycznie zużyty, możemy go dla Ciebie zregenerować.