Print Systems na Labelexpo 2015

The Labelexpo Europe

Na tegorocznych targach Labelexpo Print Systems zaprezentował  same nowości. Pierwszą z nich była przygotowalnia płyt  fotopolimerowych z wysokowydajnym procesorem i laserem CtP firmy Amski w zestawie. Ten najnowszej generacji laser posiada doskonałe parametry techniczne oraz wiele funkcji oferowanych w standardzie. To między innymi: automatyczny system autobalansu bębna, automatycznie ustawiany fokus, rozdzielczość 4000 dpi, oprogramowanie do rastrowania RiP w zestawie oraz rozszerzone biblioteki rastrowe. To doskonałe rozwiązanie dla drukarni, które chcą zainwestować we własną przygotowalnię, a tym samym ograniczyć czas obróbki płyt, zwiększyć jakość oraz w 100%  kontrolować cały proces.

Kolejne targowe premiery dotyczyły płyt polimerowych japońskiej firmy Toyobo. Nowa generacja płyty fleksograficznej COSMOLIGHT QZ dzięki warstwie zapobiegającej utlenianiu się polimeru podczas naświetlania uzyskuje płaski punkt, co przekłada się na całościowo zafarbiony punkt w druku. Specjalna warstwa polimeru powoduje, że płyta QZ potrafi odwzorować punkt prawie 1:1, a niskie wartości rastrów zyskują dużą stabilność nawet przy wysokich nakładach. Wysoka rozdzielczość, najlepsze odwzorowanie kodów kreskowych i jeszcze lepszy transfer farby od pierwszych metrów druku to kolejne zalety nowej płyty fleksograficznej.

Natomiast najnowsza generacja tych płyt typograficznych PRINTIGHT charakteryzuje się wyjątkową elastycznością i wytrzymałością, lepszym odwzorowaniem najmniejszych rastrów, gładszą powierzchnią po obróbce oraz wysoką rozdzielczością do 200 lpi / 1% dla płyt CtP i 175 lpi / 1% dla płyt analogowych. Daje to możliwość idealnego odwzorowania detali w pracach o szczególnym znaczeniu jakości druku.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się również prezentowane, na stoisku Print Systems, precyzyjne urządzenia pomiarowe firmy Troika oraz Vitiny. Wyraźnie widać, że kontrola jakości na poszczególnych etapach druku etykiet staje się kluczowym wyzwaniem dla drukarni, które muszą sprostać rosnącym oczekiwaniom klientów końcowych.

„To już druga edycja targów Labelexpo, w której braliśmy udział. Niewątpliwie to największe wydarzenie branży przyciągające setki wystawców z całego świata, jak i tysiące odwiedzających. Ponieważ działamy na terenie Europy, to dla nas doskonała okazja do prezentacji aktualnej oferty firmy, nawiązania kontaktów biznesowych, spotkania z kluczowymi partnerami oraz klientami.” –  powiedział Dariusz Szymendera,  Prezes firmy Print Systems.

Odbywające się w tym roku w Brukseli targi były rekordowe zarówno jeżeli chodzi o liczbę wystawców – 650 firm, jak i liczby odwiedzających – ponad 35,5 tysięcy. Kolejna edycja za dwa lata.