Nowa generacja płyt fleksograficznych Cosmolight od Toyobo

Nowa generacja płyt fleksograficznych Cosmolight od Toyobo

płyta fleksograficzna

Jeszcze lepszy transfer farby, płaski punkt dzięki warstwie zapobiegającej się utlenianiu fotopolimeru podczas naświetlania i specjalna warstwa polimeru pozwalająca zminimalizować przyrost punktu to najważniejsze udoskonalenia, które japoński producent Toyobo przygotował dla swoich klientów w nowej generacji płyt fleksograficznych Cosmolight.

Nowa generacja płyt typograficznych
Japońska firma Toyobo opracowała nową generację płyt fleksograficznych

Print Systems, jako kluczowy dystrybutor technologii Toyobo, prezentował nowości firmy już we wrześniu 2015 na targach Labelexpo w Brukseli. Nowa generacja płyt fleksograficznych Cosmolight występuje w wersji analogowej (Cosmolight NZ) oraz cyfrowej (Cosmolight QZ).

Cosmolight NZ i Cosmolight QZ wyposażone są w warstwę zapobiegającą utlenianiu się fotopolimeru podczas procesu naświetlania. To pozwala uzyskać płaski punkt i jeszcze lepiej go zafarbiać w druku. Nowa generacja płyt fleksograficznych Toyobo to również jeszcze mniejszy przyrost punktu, co sprawia, że drukarnie są w stanie uzyskać odwzorowanie bliskie 1:1. Niewielkie rastry zyskały też większą stabilność nawet podczas druku w wysokich nakładach.

Płyta Cosmolight  QZ jest certyfikowaną przez Esko płytą do FullHD. Jest wymieniona w oficjalnym dokumencie FullHD-Flexo Standard Operation Procedure Flexible Packaging Version 21 z marca 2016.

Toyobo udoskonaliło jeszcze bardziej transfer farby – parametr, za który płyty fleksograficzne i typograficzne japońskiej firmy są od lat bardzo cenione.

Płyty fleksograficzne Cosmolight NZ i Cosmolight QZ znajdą zastosowanie w drukarniach opakowań giętkich, etykiet i kodów kreskowych czy pojemników na napoje. Płyta Cosmolight QZ osiągnęła w testach porównawczych najlepsze odwzorowanie kodów kreskowych.Z chemią QUICKER - szybko, bezpiecznie i skutecznie!

Zobacz nasze wsparcie

Ostatnie wpisy

Naświetlarka UV Led – optymalizacja procesu przygotowania matryc drukowych

Naszym klientem jest drukarnia fleksograficzna etykiet posiadająca sied... Więcej


10 powodów, dla których warto wybrać dostawcę chemii z własnym laboratorium chemicznym

Niezaprzeczalną przewagą producentów/dostawców specjalistycznej chemii ... Więcej


Od czego zależy efektywność mycia płyt fotopolimerowych, aniloksów i części maszyn…

Efektywność mycia elementów po druku, czyli innymi słowy wydajność, okr... Więcej